top of page
dav8.JPG

Markéta Davídková / 23. 5.-3. 6. 2022, Malta

GV Malta

V rámci projektu Erasmus+ jsem se vydala ve dnech 21. 5.–4. 6. 2022 vzdělávat na Maltu. Vzhledem k tomu, že jsem do této doby nikdy nebyla v zahraničí, byla pro mě tato cesta zároveň velkou neznámou.

Po příletu na mě na letišti čekal odvoz do mého dočasného bydliště, které bylo nedaleko moře, a pokud bych neměla výhled do zdi protějšího domu, tak bych na něj dohlédla i z pokoje. Bydlela jsem v menším bytě, který měla v pronájmu postarší paní, které se blížil důchod, a velmi se na něj těšila. Měla jsem k dispozici dvě koupelny, které jsem sdílela s paní domácí. Snídaně jsem si připravovala sama (Josephine pracovala jako recepční v hotelu, a proto velmi brzy ráno odcházela z bytu). Vzhledem k malému časovému prostoru mezi lekcemi angličtiny jsem obědy řešila výbornou tuňákovou ftirou a večeři mi vždy připravila Josephine.

První den jsem se vydala prozkoumat okolí Bugibby a poprvé zhlédnout moře. Velkou radost jsem měla, když jsem se setkala s mou kolegyní Janou Rodingerovou a společně jsme si byly prohlédnout místní mořské akvárium, které pro nás bylo velkým zklamáním. Odpoledne jsme si udělaly výlet na Zlaté pobřeží, kde jsme chvilku pobyly a užívaly jsme si společný čas.

Do školy jsem chodila nedaleko mého bydliště – GV Malta English Centre. Lekce probíhaly v blocích: od 9:00–10:30; 11:00–12:30 a od 13:00–14:30 probíhala konverzace. Ta mě bavila nejvíce, obzvlášť ten druhý týden, kdy jsme měli lektora, kterému bylo dobře rozumět. První týden jsem měla lektorce potíže porozumět, byla rodačkou z Manchesteru, byla jsem přesvědčená, že tamní lidé při mluvení pusu zkrátka neotevírají.

Po výuce jsem měla možnost navštívit zajímavá místa na Maltě, bohužel kolem 16:00 a 17:00 hod většina „atrakcí“ zavírala. V rámci mého studia škola bohužel žádnou exkurzi nenabízela a nepořádala. Přesto se mi povedlo navštívit zajímavá místa, projet se lodí po moři a prozkoumat místní pláže.

Seznámila jsem se se spoustou nových tváří, někteří studovali na Maltě delší dobu, jiní se učili business angličtinu, ale ze školství jsem potkala pouze dvě Češky, které byly se mnou v kurzu první týden. Vlastně všichni byli v kurzech s partnery nebo kolegy, jen já byla sama, a to mě velmi mrzelo.

Návrat zpět byl též velmi zajímavý. Na odvoz jsem čekala 45 minut a bála jsem se, že zmeškám let. Nakonec vše dobře dopadlo a s dvouhodinově zpožděným letem jsem se se spoustou zkušeností vrátila domů.

bottom of page